Лют 102012
 

Програма Громадські зв’язки

у Харкові та Харківській області

Тема: Відкритий доступ до інформації як запорука прозорості влади

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) повідомляє про початок відбору учасників для програми ,,Громадські зв’язки” (Community Connections Program) за тематичним напрямком Відкритий доступ до інформації як запорука прозорості влади у Харкові та Харківській області.

Програма ,,Громадські звязки” є програмою громадської дипломатії та впроваджується за фінансової підтримки американського уряду. Програма надає можливість українським фахівцям та їхнім американським колегам обмінятись професійним досвідом та дізнатися про життя громад у Сполучених Штатах. Під час перебування у США учасники проживатимуть у приймаючих сім’ях.Протягом програми стажування учасники відвідують американські державні, приватні та громадські організації, що працюють за даним напрямком та мають пряме відношення до тематики програми. Учасники програми візьмуть участь у семінарах, тренінгах та дискусіях.

Стажування у США триватиме 3 тижні. Група складатиметься з 10 осіб, також буде відібрано до 5 альтернативних кандидатів, які візьмуть участь у програмі лише у випадку, якщо хтось із основних 10 учасників відмовиться від участі у програмі. Учасники відбиратимуться шляхом відкритого конкурсу. Програму стажування буде розроблено для групи в цілому з урахуванням побажань учасників. Орієнтовна дата поїздки групи – 21 серпня – 11 вересня 2012 року. Від фахівців, які працюють за зазначеною тематикою, знання англійської мови не вимагається. Кандидатам потрібно мати, або у короткий термін виготовити, закордонний паспорт. Всі витрати покриваються програмою, окрім витрат, пов’язаних із виготовленням закордонного паспорта та поїздок територією України.

Учасниками програми ,,Громадські зв’язки” за темою ,,Відкритий доступ до інформації як запорука прозорості влади” можуть стати посадовці і фахівці місцевих органів влади, фахівці, відповідальні за зв’язки з громадськістю (в тому числі, але не виключно, працівники прес-служб), фахівці, відповідальні за надання публічної інформації, журналісти, представники громадських організацій, представники бібліотек, які працюють в установах та організаціях Харкова та Харківської області.

Презентацію програми ,,Громадські зв’язки” буде проведено

в Харкові 14 лютого о 10.30, за адресою пл. Р. Люксембург,10, Фонд місцевої демократії;

Впродовж стажування українські фахівці вивчатимуть та обговорюватимуть наступні питання:

 • Як органи влади подають інформацію громадянам через різноманітні медіа;

 • Як державні установи використовують громадські обговорення при обґрунтуванні стратегічних рішень;
 • Як зв’язки уряду з громадськістю (у тому числі з науковими установами) можуть допомогти при прийнятті стратегічних рішень та у розвитку більш ефективної комунікації;
 • Як громадяни США використовують Закон про свободу інформації та як уряд відповідає на запити журналістів, громадських діячів та окремих громадян, оформлені згідно цього Закону;
 • Як громадські організації та бібліотеки допомагають громадянам вивчати їх права та отримувати доступ до інформації.

 

Учасники відвідають:

 • Школу громадських зв’язків Джона Глена, яка співпрацює з різними проектами, організаціями та державними установами;
 • Генеральну прокуратуру штату Огайо, яка допомагає державним службовцям та громадянам краще розуміти свої права та обов´язки, зокрема в частині, що стосується законів штату щодо публічної інформації та публічності урядових засідань;
 • Федеральні відомства, відповідальні за дотримання федерального Закону про свободу інформації, зокрема Міністерство сільського господарства США та Агентство охорони навколишнього середовища.

Загальні вимоги до кандидатів:

 • Бути громадянином України;

 • Проживати в Україні на момент підготовки, відбору учасників та проведення програми;

 • Працювати в установах та організаціях Харкова та Харківської області і займатися діяльністю, пов’язаною із забезпеченням доступу до публічної інформації.

 • Мати щонайменше 2 роки досвіду роботи і намір працювати в своїй сфері ще 5 років;

 • Мати право отримати візу типу J-1 (віза програм обмінів) та дотримуватися обмежень, передбачених цем типом візи.

Щоб взяти участь у конкурсі, кандидат повинен:

 • Заповнити та вчасно здати анкету до 27 березня 2012 р. включно особисто або за допомогою кур’єрської доставки, за однією з адрес протягом робочого тижня :
 • м. Харків, Фонд місцевої демократії, пл. Р. Люксембург,10, з 10:00 до 17:00, контактна особа Ольга Мірошник, тел. (050) 162-60-45, (057) 731-60-44;

 • м. Київ, пров. Георгіївський, офіс 408-409, ГО ,,Інститут розвитку регіональної преси”, програма ,,Громадські зв’язки”, з 10:00 до 17:00, тел. (044) 279-41-99.

 • Анкети, надіслані рекомендованими листами або звичайною поштою, не приймаються.

 • Електронна версія анкети знаходиться на сторінці програми ,,Громадські зв’язки” в Інтернеті

http://irrp.org.ua/anketa-uchasnika.html. Радимо уважно читати інструкції щодо заповнення.

 • Бути готовим пройти співбесіду у м. Харків 17-18 квітня 2012 року (дати можуть коригуватися), що проводитиметься комісією у складі незалежних та об’єктивних експертів, представників USAID, працівників програми ,,Громадські зв’язки”.

Якщо у вас виникають запитання стосовно програми, будь ласка, звертайтесь

до київського офісу програми ,,Громадські зв’язки”: тел.: +380-44-2794199, моб.:(067) 2179199.

Докладну інформацію про програму ,,Громадські зв’язки” дивіться на сайтіwww.irrp.org.ua/cc.html.

Слідкуйте за нашою діяльністю та оголошеннями про програми у мережі Фейсбук: https://www.facebook.com/GromadskiZvyazkyта Твітер https://twitter.com/CCProgram_UAPrint Friendly, PDF & Email