Чер 112011
 

  3 коментарі to ““Влада нас перехитрила”. Оксана Нестеренко про суспільно необхідну інформацію і Закон “Про доступ до публічної інформації” (відео)”

  1. Скажіть, будь ласка, чи має право Громадська організація селища затребувати від селищної ради інформацію про рішення сесії,яка відбулась? (Селищна рада каже, що згідно регламенту селищної ради, всі рішення вивішуються на дошці оголошення селищної ради.

  2. Має повне право. За Законом “Про доступ до публічної інформації” селищна рада є розпорядником інформації. Рішення селищної ради не є інформацією з обмеженим доступом, більше того, на наш погляд для мешканців селища є “суспільно-необхідною інформацією”.
    Відповідно до п.4 ст.13 того ж закону “усі розпорядники інформації незалежно від нормативно-правового акта, на підставі якого вони діють, при вирішенні питань щодо доступу до інформації мають керуватися цим Законом”. Тож що б там не було записано в регламенті, інформацію про рішення ради на запит вони надавати мають.
    Крім того, що б там не було у новому законі, за ст.34 Конституції України “кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір“.

    З повагою,
    Олександр Северин