Гру 032011
 

В Україні окрім телефонних розмов на замовлення СБУ та МВС моніторять також sms-листування та інтернет-з’єднання.

В Україні виявлено дві компанії, які ведуть моніторинг телефонних розмов, SMS, інтернет-з’єднань. Обидві, за даними WikiLeaks, аналізують розмови людей, а Delta SPE займається ще і моніторингом інтернет-з’єднань.

Серед клієнтів Altron є МВС, Міністерство оборони України, СБУ, Державна податкова адміністрація України та “Укрзалізниця”.

У списках клієнтів Altron є також оператори мобільного та фіксованого зв’язку: “Київстар”, МТС, “Укртелеком”, life:) та Beeline.

Про клієнтів Delta SPE на її сайті нічого не сказано, але перераховані види послуг, які надає компанія. Це, зокрема, інтернет-моніторинг, моніторинг супутникового зв’язку, моніторинг голосового та факсимільного зв’язку.

Нагадаємо, скандально відомий сайт WikiLeaks, оголосив 1 грудня про запуск нового проекту – The Spy Files. Викриття будуть стосуватися компаній, що продають технології, які дозволяють державним службам стежити за своїми громадянами, повідомив керівник і засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж.

http://helsinki.org.ua/index.php?id=1322827748Print Friendly, PDF & Email

  1 коментар to “WikiLeaks знайшов в Україні дві компанії, які шпигують за громадянами”

  1. Сьогоднішня влада демонструє звичайний терор проти українських громадян. Статті Конституції , що б мали захищати громадян, за нового Президента припинили діяти. Хто відповість за встановлений поліцейський лад в країні ? Гарант ?