Лип 272013
 

Секретаріат Кабінету Міністрів України зобов’язує інформувати про контроль за діяльністю Чорноморського флоту Російської Федерації (ЧФ РФ) цілком далекі від цього органи –  Донецьку ОДА чи Державне космічне агентство України. Водночас, більшість міністерств та відомств України, які здійснюють контроль за ЧФ РФ, відмовляються надавати «Студентському братству» інформацію щодо оцінки наслідків російської військової присутності.

Про це розповіла речниця ВМГО «Студентське братство» Уляна Ковальчук. Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентське братство» спільно з організаціями-партнерами  здійснює проект “Покращення доступу громадськості до публічної інформації про результати перебування іноземних військових формувань в Україні”, який підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Активістка зазначила, що у своєму травневому запиті ВМГО “Студентське братство” просила прем’єр-міністра України надати інформацію про виконання урядових доручень, які стосувалися оцінки наслідків перебування Чорноморського флоту Російської Федерації (ЧФ РФ) в Україні. У запиті було зазначено номери та дати низки таких доручень.

Секретаріатом Кабінету Міністрів цей запит було розіслано до 39 органів виконавчої влади.  Проте близько половини з них, зокрема, Донецька ОДА, Державне космічне агентство України та Мінагрополітики цілком логічно заявили, що не є розпорядниками запитуваної інформації і ніколи не були уповноважені контролювати російський флот та не отримували відповідних урядових доручень.

Деякі уповноважені органи влади, зокрема, Міністерство оборони України та Севастопольська МДА, які мають найбільше інформації з цього питання – досі відповіді не надали.

Але найбільше дивує активістку фактична відмова надавати інформацію з боку тих установ, які у 2005-2009 роках докладно інформували ВМГО “Студентське братство” про наслідки іноземної військової присутності. Йдеться про Міністерство закордонних справ, СБУ, Міністерство екології та природних ресурсів України, а також Міністерство доходів і зборів України, що є наступником Державної податкової адміністрації України. “Раніше ці органи влади надавали нам докладну інформацію та копії документів про ухилення від сплати податків, кримінальні злочини та порушення природоохоронного законодавства з боку ЧФ РФ. Сьогодні усі ці відомства віднесли цю інформацію до категорії cлужбової та відмовилися її оприлюднювати” – стверджує активістка.

Уляна Ковальчук звернула увагу на те, що більшість відомств, які сьогодні приховують інформацію щодо наслідків діяльності ЧФ РФ, зобов’язані виконувати урядове розпорядження №553-р від 3 грудня 2001 року  “Про здійснення контролю за діяльністю ЧФ РФ, що тимчасово перебуває на території України”.

Речниця ВМГО “Студенстське братство” наголосила, що позначку “не для друку” з цього документу знято ще у 2008 році. Проте, Фонд державного майна використовує колишнє обмеження доступу до цього розпорядження як привід не надавати інформацію про кількість об’єктів державного майна України, які фактично використовує ЧФ РФ. Така відмова суперечить, за словами Уляни Ковальчук, частині 4 статті 6 Закону “Про доступ до публічної інформації”.Print Friendly, PDF & Email