Лис 142012
 

Прокуратура УкраЇни

Прокуратура Київської області

Прес-служба

01601 м. Київ, б-р Лесі Українки, 27/2

www.kobl.gp.gov.ua
(044) 200-19-52
press@oblprok.kiev.ua

 

13.11.2012 року

Обухівський районний суд визнав винною секретаря виконавчого комітету Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області у безпідставній відмові в наданні публічної інформації. Суд визнав, що чиновниця вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.213-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зокрема, встановлено, що секретар сільради згідно посадової інструкції є відповідальною за надання запитувачам публічної інформації, розпорядником якої є сільська рада.

Один із запитувачів звернувся із запитом про надання йому копій  протоколів засідань сесій сільської ради та копій протоколів загальних зборів населених пунктів сільської ради. Секретар, опрацьовуючи цей запит, безпідставно відмовила у наданні вказаної публічної інформації, мотивуючи тим, що протоколи начебто є службовою та конфіденційною інформацією. Крім цього, чиновниця порушила встановлений законом 5-ти денний строк надання відповіді, безпідставно продовживши його до 20 днів.

Проведеною прокурорською перевіркою, у діях секретаря виконавчого комітету Старобезрадичівської сільської ради виявлено порушення вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації». У зв’язку з цим щодо неї заступником прокурора Обухівського району складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення. Зазначений протокол разом з матеріалами перевірки були спрямовані до суду.

У судовому засіданні секретар сільради визнана винною у вчинені даного правопорушення. За скоєне суд наклав на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

 

Прес-служба
прокуратури Київської області

 Print Friendly, PDF & Email