Гру 262013
 

Східноукраїнський центр громадських ініціатив шукає мотивовані громадські організації та активістів для реалізації спільної кампанії щодо ведення стратегічних судових справ по доступу до публічної інформації, яка міститься у генеральних планах міст.

Мета кампанії: в судовому порядку спонукати міські ради застосовувати трискладовий тест та зняти грифи обмеження доступу із генпланів (детальніше див. стор.39 посібника).

Хід дій: учасниками кампанії будуть подані стандартні інформаційні запити на доступ до публічної інформації генпланів у різних містах України. Неправомірні відмови в доступі до інформації будуть оскаржені в судах.

Завдання партнерів:

 • подання інформаційних запитів на доступ до генпланів міст;
 • судове оскарження неналежних відповідей на інформаційні запити;
 •  посильна участь в інформаційних заходах проекту та узагальненні отриманого досвіду судового оскарження.

Вимоги до партнерів:

 • висока внутрішня мотивація до практичного застосування інноваційних норм ЗУ «Про доступ до публічної інформації» та прагнення творити зміни;
 • готовність брати участь в проекті за умов достатніх, але обмежених фінансових ресурсів;
 • сумлінне та вчасне виконання всіх процесуальних дій із судового оскарження;
 • готовність підтримувати оскарження у всіх трьох судових ланках національної судової системи та подати заяву до Європейського суду з прав людини;
 • наявність в партнерській організації юристів та правозахисників із досвідом ведення судів є перевагою.

СЦГІ методично забезпечить та фінансово підтримає партнерські НУО, обрані в ході конкурсу. Центр компенсує партнерам основні витрати, переважно технічного характеру пов’язанні із веденням судів (державні мита, поштові витрати, тощо), надасть зразки процесуальних документів.

Терміни: інформаційні запити мають бути надіслані на початку січня 2014 року, судові позови подані не пізніше лютого 2014 року.

Зацікавлені НУО просимо надіслати лист-зацікавлення не пізніше 3 січня 2014 року на адресу: planmista@gmail.com. У листі просимо вказувати:

 • контакти;
 • стислий опис мотивації: чому організація/активіст бажає взяти участь у кампанії;
 • досвід участі у кампаніях адвокасі, ведення судових справ щодо доступу до публічної інформації та/або оскарження дій, бездіяльності органів державної влади і місцевого самоврядування;
 • фінансового обґрунтовані побажання щодо компенсації витрат пов’язаних із участю у кампанії.

З додатковими питаннями просимо звертатися до Володимира Щербаченка, тел.: +38 067 640 94 40, e-mail: planmista@gmail.com.

****             ****              ****

Описувана діяльність відбуватиметься в рамках проекту Східноукраїнського центру громадських ініціатив «Через моніторинг та адвокацію – до законних судових рішень у справах щодо доступу до публічної інформації» за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) та Міністерства закордонних справ Данії.Print Friendly, PDF & Email

  1 коментар to “Запрошуємо зацікавлені НУО до співпраці у веденні стратегічних судових справ щодо доступу до генеральних планів міст”

 1. Колеги, зголошуйтесь! І ви теж отримаєте почесне звання “агент Держдепартаменту!” А насправді цікава і нескладна робота.