Лют 052012
 

Якщо запитує “простий громадянин”,– то це звернення, оформлене неналежним чином, якщо питає журналіст,– отримує змістовну відповідь. Не вірите? Читайте!

 Запит “простого громадянина”

Міністерство внутрішніх справ України
01024, Київ, вул. Академіка Богомольця, 10

Громадянки України Зубар Наталки

На підставі ст.34 Конституції України, ст.10 Європейської конвенції з прав людини,

Закону України “Про інформацію”, Закону України “Про доступ до публічної інформації”,

“24” січня 2012р.

№1/МЗ/1-24

Шановні пані та панове,

Прошу Вас надати мені наступну письмову інформацію:

Чи відповідає дійсності інформація про невтручання міліції в перебіг подій в місті Олександрія Кіровоградської області 20 січня 2012 року, викладених тутhttp://maidan.org.ua/2012/01/v-oleksandriji-mer-z-dopomohoyu-molodizhnoho-kryla-partiji-rehioniv-rozihnav-mitynh ? Якщо так, то які причини такого невтручання? Якщо ні – то просимо викласти точку зору МВС на ті події.

Заздалегідь вдячна вам за увагу до цього запита і належну відповідь.

Прошу надати відповідь на адресу monitor@maidan.org.ua

З повагою,
Наталка Зубар
Виконавчий директор ГІМЦ «Всесвіт»

– – –

Запит журналіста

Міністерство внутрішніх справ України
vidkrytist@mvs.gov.ua 

Управління МВС України у Кіровоградській области
umvs@kw.ukrtel.net

 

27 січня 2012р.
№7/12-13

На підставі ст.34 Конституції України, ст.10 Європейської конвенції з прав людини,
Закону України “Про інформацію, Закону України “Про доступ до публічної інформації”,
Закону України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні“,
Закону України “Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації”.

 

Шановні пані та панове,

 

Прошу Вас надати мені наступну письмову інформацію:

У зв’язку з оприлюдненими (http://maidan.org.ua/2012/01/v-oleksandriji-mer-z-dopomohoyu-molodizhnoho-kryla-partiji-rehioniv-rozihnav-mitynh) відомостями про невтручання міліції в перебіг подій в місті Олександрія Кіровоградської області 20 січня 2012 року прошу Вас надати мені (на цю електронну адресу: olexander.severyn@gmail.com) наступну інформацію:

 

1. Чи відповідає дійсности зазначене повідомлення про невтручання співробітників міліції у події, що відбувалися?

2. Якщо так, то якими були підстави невтручання співробітників міліції у події, що відбувалися?

3. Яка кількість співробітників міліції брала участь у забезпеченні громадського порядку під час проведення цього мирного зібрання?

4. Чи надходили до органів внутрішніх справ заяви про правопорушення під час проведенння зазначеного мирного зібрання, якими є результати розгляду цих заяв?

Заздалегідь вдячний Вам за увагу до цього журналістського запита та відповідь згідно з законом, Вашу реакцію на нього буде належно висвітлено.

Прошу Вас звернути увагу на те, що відповідно до підпунктів 4 та 5 пункту 4 ст.21 Закону України “Про інформацію” не може бути віднесено до інформації з обмеженим доступом (і, таким чином, є відкритою інформацією) інформацію про факти порушення прав і свобод людини і громадянина та про незаконні  дії  органів  державної   влади,   органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб.

 

З повагою,
Олександр Северин, к.ю.н.
кореспондент інформаційного бюлетеня Харківської правозахисної групи “Права людини”

– – –

Відповідь МВС “простому громадянину”

МІНІСТЕРСТВО
ВНУТРІШНІХ  СПРАВ
УКРАЇНИ

Управління документального забезпечення

 

вул. Богомольця,10, м. Київ, 01601,
тел. 256-0333, www.mvs.gov.ua
26     січня 2012 року             № 79 зі
На  №                              від

 Зубар Наталія
monitor@maidan.org.ua

У Міністерстві розглянуто Ваш запит про надання коментарів відносно подій,  які відбулися 20 січня 2012 року у м. Олександрія Кіровоградської області.

Інформуємо, що за змістом Ваш запит є зверненням громадян.  Проте, згідно зі статтею 5 Закону України «Про звернення громадян», такі листи мають бути подані в письмовій формі. Цей Закон не передбачає листування електронною поштою.

Пропонуємо Вам надіслати листа до МВС України, виклавши суть звернення в письмовій формі з дотриманням норм статті 5 зазначеного Закону (підпис, дата, зворотна поштова адреса), за адресою: 01601, м. Київ,  вул. Богомольця, 10.

Звернення оформлене з дотриманням вимог Закону України «Про звернення громадян» буде розглянуто в установлений законодавством строк, про що Вас буде поінформовано.

Начальник управління
Р.Ю. Ковальов     

Відповідь МВС журналісту

МІНІСТЕРСТВО
ВНУТРІШНІХ СПРАВ
УКРАЇНИ

Департамент охорони
громадського порядку

вул. Богомольця,10, м. Київ, 01024,
тел. 256-1624, тел. факс. 254-7184
umoz@umoz.dgb.kiev.ua
   лютого 2012 року   №10/7-
На №   7/12-13           від   27.01.2012       

Северину Олександру

 

У Департаменті охорони громадського порядку МВС розглянуто Ваш запит на інформацію щодо подій у місті Олександрія Кіровоградської області 20 січня 2012 року.

Повідомляємо, що 20 січня 2012 року по телефону спецлінією “102”до чергової частини Олександрійського МВ УМВС України в Кіровоградській області від Лебедєва О.О. надійшло повідомлення про те, що невідомі особи перешкоджають проведенню мітингу біля приміщення Олександрійської міської ради.

Виїздом на місце події було встановлено, що біля приміщення Олександрійської міської ради перебуває близько 100 громадян, половина з яких намагається провести мітинг з питань виконання судових рішень по комунальним тарифам та передачі в оренду комунального підприємства “Олександрійський міський ринок”, а інша половина виступає проти проведення такого мітингу.

Відповідно до інформації, наданої керуючим справами Олександрійської міської ради Чоботарьовим В.В., до Олександрійського міськвиконкому жодних повідомлень про проведення будь яких акцій біля приміщення міської ради, від організаторів мітингу не надходило.

В свою чергу до Олександрійського МВ УМВС України в Кіровоградській області інформації про намір проведення 20.01.2012 мітингу від організаторів та органів місцевого самоврядування не надходило, у зв’язку з чим особовий склад на забезпечення охорони громадського порядку не виділявся.

Прибувши на місце події, працівниками міліції були опитані учасники мітингу. Під час перебування працівників міліції будь яких протиправних дій не відбувалося.

До Олександрійського МВ УМВС України в Кіровоградській області надійшло 7 заяв, що стосуються порушень під час організації та проведення зазначеного мітингу, а саме:

– Лебєдєва О.О. про неправомірні дії невідомих осіб під час проведення мітингу;

– Смакули М.М. про отримання тілесних ушкоджень від заступника Олександрійського міського голови Мартиненка В.М.;

– Олександрійського міського голови Цапюка С.К. про неправомірні дії організаторів та учасників мітингу;

– повідомлення з центральної міської лікарні про отримання тілесних ушкоджень Горбачовим С.П.

За даними фактами проведено перевірки, за результатами яких на підставі п. 2 ст. 6 КПК України у порушенні кримінальної справи відмовлено.

Крім цього, на розгляді ще залишаються заяви Смакули М.М., Гриценка С.П. та Шиманського Ю.М. про незаконне перешкоджання проведенню мітингу посадовими особами Олександрійського міського виконавчого комітету, за якими проводиться перевірка.

 

Перший заступник
начальника Департаменту
С.М. Поготов

У інформаційних запитах курсивом та підкресленням виділені ідентичні запитання. Журналіст зацікавився “відповідями” на запитання “простого громадянина.

Якщо хтось з читачів “Права Знати” знає відповідь на питання: “Чому в МВС відмовляє у відповіді “пересічним громадянам”, а журналістам їх дає?”,– пишіть ваші відповіді у коментарях до цієї публікації!

* * *

Ця несподівана розвідка стала можливою завдяки проекту “Майдан-Моніторинг – захистимо наші конституційні права!“, який виконується ГІМЦ “Всесвіт” – “Альянс “Майдан” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”
Print Friendly, PDF & Email